İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satış İtirazları: ”Neden Sizden Alayım Ki?”

Müşteri itirazları incelendiğinde, karşılaşabileceğimiz tüm itirazları belirli ana başlıklar altında toplayabiliriz. Bu ana başlıklar; müşterinin daha fazla bilgiye ihtiyacı olan durumlar, özel bir isteği olduğu durumlar, gizli bir gündemi olduğu durumlar, algısı ile ilgili itirazlar ve ihtiyacını kendisinin bile bilmediği durumlar olarak sıralanabilir.

Sunulan itiraza teşekkür ederek cevap vermeye başlamak, çoğunlukla atmamız gereken ilk adım olmalıdır. İtiraz eden müşteri değerlidir, önemlidir. Birisinin, sizinle ya da ürününüzle ilgili kaygısını ne zaman duymak istersiniz; toplantıda yüz yüze mi, yoksa siz gittikten sonra mı? Tabii ki mevcut iletişimimiz devam ederken. Bu nedenle, itiraz eden müşteri, değerli bir müşteridir. Siz böylelikle, müşterinin kafasındaki asıl soruyu cevaplayabilme şansını elde edersiniz. İtirazlar, reddedilmekten daha iyidir. En azından, bize, müşterinin aslında ne istediğini anlayabilme fırsatı sunar.

”İtiraz eden müşteri değerlidir, önemlidir.”

Kayhan Yıldırım
İ
İtirazım Var Kitap

Bu itiraza verilen yanıtın devamını okumak ve satıcıların en sık karşılaştığı müşteri itirazlarına verilen yanıtlar konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu kitap ilginizi çekebilir:

https://www.humanistkitap.com/urun/itirazim-var

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.