İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışırken Ne Dinlesem Diyenler için 10 Playlist

Pandemi nedeniyle birçok kişi evden çalışmaya devam ederken, iş yapma şekillerinde de değişiklikler görüldü. Geleneksel ofis ortamının arka plan gürültüsü olmadan çalışmak, bazı kişiler için dinlendirici olsa da bazıları için ise odaklanma problemlerine yol açabiliyor. Bu nedenle birçok kişi ortamdaki ses boşluğunu doldurmak ve monotonluğu kırmak için iş saatlerinde müziğe başvuruyor. Ayrıca evdeki kaosu bastırmak için de iyi bir seçenek. 

Doğru parçalar seçildiğinde müzik, odaklanmayı sağladığı kadar üretkenliği de arttırmaya yardımcı olabilir. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor; sözlü müzikten kaçınmak. Özellikle pop şarkıları, sözleri ve mesajları nedeniyle ters bir etki yaparak dikkatinizi dağıtabilir. Diğer bir deyişle şarkıya eşlik etmek isteyebilir ve sonrasında işe dönmek konusunda isteksiz olabilirsiniz. Bu nedenle söz içermeyen müzikler ile çalışmak her zaman verimliliği daha çok arttıracaktır. 

Klasik müzik ve enstrümantal şarkılar, ortamdaki ses boşluğunu doldurarak odaklanmanızı sağlarken aynı zamanda dinginleşmenize de yardımcı olur. İş stresini de anlık olarak unutmanızı sağlayan bu parçalar verimliliğinizi arttıracaktır. Bu türlerin yanında en sevdiğiniz film müzikleri ve doğa seslerini de dinlemek iyi bir seçenek olabilir. Ne dinleyeceğine karar veremeyenler ise önereceğimiz bu 10 playlist’i Spotify’da bulabilir: 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.