İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Medium’da Girişimcilik 101: Takip Etmeniz Gereken Yazarlar

2012 yılında faaliyete geçen Medium, güncel olarak yazarların ve bloggerların yazılarına, makalelerine, bununla birlikte çeşitli içeriklerine ulaşabildiğimiz dijital bir platform. Medium her yıl yatırımlarını arttırarak günümüzdeki bilinirliğini arttırmış durumda ve bağımsız yazı temalarıyla başka dijital platformların da dikkatini çekmekte. Dünyanın farklı yerlerinden okuyuculara ulaşan bu içerikler küresel olarak da sayısız yazar ve üyeyle her geçen gün erişilebilirliğini arttırıyor. 

Medium’da yazar olmak ise bir okuyucu olmak kadar kolay. Sadece bir profil oluşturarak yazarlık hayatınıza adım atabileceğiniz platformda, başlıklar ve etiketler ile içerik belirlemek mümkün. Bu şekilde Medium her zaman bir blog sayfasına sahip olmayı arzulayan internet kullanıcılarına güvenilir ve karmaşık olmayan bir hizmet sunmuş oluyor. 

Günlük 100.000’in üzerinde yeni içerikle yayınlarına devam eden platform, profesyonel anlamda da iş dünyasında yer alan yazarların güvenilebilir kaynaklarını okuyucularına sunuyor. Bu yazarlar arasında firma dergileri, editörler ve buna ek olarak salgın dönemi içinde makaleler yayınlayan kullanıcılar da mevcut. Bu minvaldeki yazılar arasında ise girişimcilik, iş dünyası, yaratıcılık, üretim ve kişisel gelişim başlıkları altında yazan üyeler oldukça fazla. Biz de sizler için girişimcilik alanında en çok okunan ve beğenilen yazarları derledik.    

Bir girişimci, iş adamı, konuşmacı ve yazar olan Gary Vaynerchuk, Vaynermedia isimli, Amerika dışında Londra ve Singapur’da da merkezleri olan küresel bir ajansın sahibi.  

Sıfırdan yaptığı yatırımlar ve elde ettiği büyük başarılarla çok girişimciye de yol gösteren Vaynerchuk, yazılarında medya içeriklerinin stratejik yönetiminden, girişimcilik ilkelerinden, iş dünyasından ve trendlerden bahsediyor. 

Kullanıcılarına online eğitim platformları sunan, teknolojik gelişmeler üzerine yayınlar ve kitap basımları yapan O’Reilly Media’nın kurucusu ve CEO’su O’Reilly, Medium hesabında teknolojik çağın yenilikleri, iş dünyasında teknoloji ve sektörde karar mekanizmalarının işleyişi üzerine yazılara sahip. 

Alex Mathers’ın, bir iş dünyası ve kişisel gelişim koçu olarak yaratıcılık, iş dünyasında ‘benlik’ kavramı ve gelişim üzerine yazılarına Medium hesabında ulaşmak mümkün.

Bir internet pazarlamacısı olan Larry Kim, şirketlerin büyümesi için gerekli online reklam stratejilerini ürettiği WordStream isimli şirketin sahibi.

Girişimcilik, pazarlama, reklamcılık ve üretim üzerine yazdığı yazılarında, bu yolda ilerlemek isteyen okurlara da faydalı bilgiler sağlıyor.

Ana Andjelic, bir strateji yöneticisi ve yazar. Aynı zamanda Forbes’da Baş Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapıyor. 

Bir de sosyoloji doktorasına sahip olan Andjelic, yazılarında iş dünyasında gelecek öngörüleri ve girişimcilik üzerine tüyolar da veriyor.  

Türk girişimci Ekim Nazım Kaya, tüketici davranışları, market analizleri ve ekonominin değişen değeri üzerine yazdığı yazılarında iş dünyası üzerine fikirlerini de paylaşıyor. 

Dünya çapında bilinen ve yazılımı Türkiye’ye ait olan JotForm isimli startup’ın kurucusu başarılı girişimci Aytekin Tank, Medium’da liderlik, teknoloji, kişisel gelişim ve inovasyonlar üzerine yazılarını yayınlıyor.   

Reklamcılık alanında birçok ödül sahibi konuşmacı, reklamcı ve danışman ve aynı zamanda bir TEDx konuşmacısı Olcayto Cengiz, reklam dünyasına ait deneyimlerini, başarılı girişimler için yaratıcılığın önemini ve sosyal medya gözlemlerini yazılarında paylaşıyor.  

CNBC ve Business Insideryazarı Tim Denning, aynı zamanda bir blogger olarak yazarlık hayatına devam ediyor ve içerikleri daha çok girişimcilik ve kişisel gelişim üzerine. 

Bunun dışında kendi iş dünyasına ait tecrübeleri, sosyal medya trendleri, yaratıcılık, psikoloji ve liderlik üzerine de derlediği içerikleri mevcut.    

Time Dergisi, Inc., CNBC gibi kuruluşlarda da yayınlara sahip çok satan yazar Todd Brison, ‘The Ultimate Guide to Infinite Ideas’ isimli kitabın yazarı. Medium’da kişisel gelişim, yazarlık, girişimcilik ve ilham üzerine yazıları mevcut. 

Kaynaklar

https://medium.com/feedium/how-to-medium-a-complete-beginners-guide-to-the-writing-platform-3ce8af8e95cc

https://medium.com/t%C3%BCrkiye/tagged/yazarlar

https://medium.com/marketing-and-entrepreneurship/the-top-10-writers-you-need-to-start-following-on-medium-f69522499077

https://medium.com/feedium/50-super-popular-medium-writers-with-over-10-000-followers-fe098197cbdf

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.