İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Medium’da Pazarlama 101: Takip Etmeniz Gereken Yazarlar

Pazarlama üzerine içerikler, Medium gibi platformlarda çok merak edilen ve geniş okuyucu kitlelerine hitap eden başlıklar olarak yerlerini korumaya devam ediyor. Her geçen gün yeni gelişmeler ile iş dünyası farklı kapılar aralıyor ve pazarlama, yönetim gibi alanlarda kullanılan teknikler de değişmeye devam ediyor.

Medium’da pazarlama üzerine mevcut yazılar daha çok dijital pazarlama ve pazarlama stratejileri üzerine. Türk yazarlar ve günlük hayatımızla yakından ilişkilendirebileceğimiz örneklendirmeler de platformda mevcut. Bu alana dair girilen yazıların ortak noktaları ise çeşitli firmalar üzerinden okuyucunun da anlamlandıracağı örneklerle pazarlama uzmanlarının ve danışmanlarının notlarını ve araştırmalarını sunuyor olmaları.  

2018 yılında Forbes’un seçtiği en başarılı 20 pazarlama şefi arasında önde gelen isimlerden biri olan Jeff Bullas, iş dünyasının en başarılı içerik pazarlamacılarından biri. Medium’da içerik pazarlaması, sosyal medya içerikleri, pazarlama stratejileri ve akıllı sosyal ağ kullanımı üzerine yazıları mevcut. Bunun dışında 2016 yılında ‘#1 Global Digital Marketing Influencer’, 2015’te ‘#1 Business Blogger’, ve yine 2016’da ‘Top 20 Influencers of Digital Marketers in the USA’ gibi sıralamalarla başarılara imza atmış biri.

New York Times çok satan yazarı ve konuşmacı Jay Baer, Convince&Convert isimli bir içerik pazarlama danışmanlığı şirketinin sahibi. Sıfırdan kurduğu şirketleri günümüzde büyük başarılara ulaşarak, içerik pazarlamasına yön veren markalar haline gelmiş durumda. Medium’da okuyucularına çalışarak başarıya ulaşmanın basamakları, kararlılığın önemi ve stratejiler üzerine içerikler dunuyor.

Lee Odden, pazarlama stratejileri uzmanı, yazar ve TopRank Marketing şirketinin kurucusu olarak, iş hayatını sosyal ağ içerikleri yönetimi ve strateji planlaması üzerine devam ettiriyor. Bununla birlikte Wall Street Journal, The Economist ve Forbes gibi yayınlarda da tanınırlığı yüksek. Yazıları ise daha geniş kitlelere hitap etmek adına bilgi seviyesi farketmeksizin her okuyucunun takip edebileceği düzeyde.

Bir girişimci ve pazarlamacı olan Sujan Patel, birçok şirketin satış oranlarını ve online marka itibarını yükseltmek adına stratejiler üreten başarılı bir iş adamı.Web Profits ve Mailshake şirketlerinin kurucu ortağı olan Patel, aynı zamanda Forbes ve Entrepreneur Magazine’de de yazılar yayınlıyor. Medium’da ise içerik pazarlama sektörünün geleceği üzerine yazıları ve kişisel blogları mevcut.

Pazarlama dünyasında büyüme stratejilerinin uzmanı Brown, Full Stack Marketing şirketinin kurucu üyelerinden biri olmakla beraber, büyüme stratejileri üzerine iki kitabın da yazarı. Yazılarında bir stratejist olarak verdiği tüyoların yanı sıra start-up’lar için yol gösterici içerikleri de mevcut.

Bir girişimci ve yazar olan Julia McCoy, kendi markası olan The Content Hacker’da pazarlama üzerine verdiği eğitimlerin yanı sıra, Medium’da yazarlık ve marka stratejileri üzerine yazılar yayınlıyor. Çok satan listelerine girmiş olan McCoy, ayrıca podcast yayınları da yapıyor.

Bir SEO ve sosyal medya uzmanı olan Aimee Beck, içerik pazarlaması üzerine tüyolarının hepsini Medium ve Twitter hesaplarında okuyucuları ile paylaşıyor.

Başarılı bir danışmanlık şirketi sahibi Fanzo, aynı zamanda bir açılış konuşmacısı ve podcast üreticisi. Kendisi yeni nesil ve kurumsal Amerikan otoriteleri arasında bir köprü kurmayı amaçlayarak demografik farklılıklara da dikkat çekmeye çalışmakta, bu sebeple Medium’da  yazıları daha çok markalar ve hedef kitleleri üzerine.  

Kaynaklar

https://medium.com/marketing-and-entrepreneurship

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.