İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Salgının Seyir Defteri

Bir Enfeksiyon Hekiminin Salgın Günlüğü

Bir enfeksiyon uzmanı hekim, bir kamu entelektüeli ve nesnel gerçekliğin dinamizmini her türden önyargı, boş inanç ve popülizmden bağımsız kavrama çabası gösteren Esin Davutoğlu Şenol, bu kez, salgınla karşılaşmasını hızla direnişe çevirmeyi başarmış bir yazar olarak karşımızda. 

Bu kitap yalnızca bilgece tutulmuş bir “pandemi günlüğü” değil, gerçekliğin içinde ve aracılığıyla, diğer tüm var olanlar arasında bir varlık olarak insan olmak, etkileşmek, dayanıklı bir varoluş için çabalamak, kavramak, direnmek ve tahammül etmek üzerine özenle hazırlanmış edebi denemeler bütünü. Şenol, salgının ilk gününden günümüze gelinceye dek deneyimlenenleri felsefi, edebi, bilimsel, etik ve politik pasajlarla zenginleştiriyor. Böylece, çok azımızın haberdar olduğu enfeksiyon bilimindeki “nesnel bilimsel perspektifi” pek çoğumuza tanıdık gelecek “amatör bir yaşama telaşıyla” bir arada ele alıyor. Her açıdan özel bir kitap. 

-Çetin Balanuye, Yazar

Yazar Hakkında:

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, 23 Mart 1963 tarihinde Ankara’da doğdu. Davutoğlu,1981 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ihtisas yapmaya başladı. 1992 yılın yardımcı doçent, 1996 yılında doçent, 2003 yılında da profesör ünvanını aldı. 2009-2013 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı başkanı oldu. 2013 yılında KLİMİK derneği alt grubu olarak Erişkin Bağışıklama Çalışma Grubu (EBÇG) kurmuş ve halen başkanlığını yürütmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.