İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş Kitaplarına Hızlı Bir Giriş: Başlangıç için 10 Harika Kitap

“Bana 20 dolara mal olan bir kitabı okuyup tek bir iyi fikir edinirsem, tüm zamanların en büyük pazarlıklarından birini yapmış olurum.”
Tom Peters

Hızla değişen iş hayatında son gelişmelere ayak uydurmak ve yeni beceriler edinmek artık her zamankinden daha zor. Bir yandan yararlanılabilecek kaynakların sayısında artış yaşanırken, diğer yandan chatGDP gibi yeni nesil kaynakların ne kadar güvenilir bilgi sağladığı tartışılmaya devam ediyor. Bu belirsizlik içinde etkili işletme kitapları, kârlı bir şirket yaratmak ve yönetmek için hâlâ bize en etkili ve kalıcı çözümü sunuyor.

Neyse ki iş kitapları yazarlarının sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesinde (bir iş kitapları yayıncısı olarak kendimi şanslı hissediyorum!). Peki, bir iş kitabı ne sunar? Bir iş kitabı, okuyucuya daha iyi beceriler için psikolojik kavramlar, hataları tekrarlamaktan kaçınmak için kişisel anekdotlar veya üretkenliği ve hatta daha iyi ilişkileri geliştirmek için kendi kendine yardım ipuçları sağlayabilir. İş kitapları, başarılı işletmeler kurmak ve işletmek için pratik rehberlerdir ve her büyüklükte ve türde işletmeye tavsiyeler sunar. İş kitapları kategorisi aynı zamanda iş stratejisi kitaplarını, küçük işletmelere yönelik kitapları, girişimcilik kitaplarını, yönetim kitaplarını ve İK kitaplarını da içerir.

İşte her iş insanının kütüphanesinde bulunması gereken zamansız ve etkili iş kitaplarının kısa bir listesi:

 1. Daniel Kahneman’dan Hızlı ve Yavaş Düşünme
 2. Stephen R. Covey’den Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı
 3. Nassim Nicholas Taleb’den Siyah Kuğu
 4. Keith Ferrazzi’den Asla Yalnız Yeme
 5. Peter Thiel’den Sıfırdan Bire
 6. Ash Maurya tarafından yazılan Yalın Girişim
 7. Robert Greene’den İktidar
 8. Renee Mauborgne, W. Chan Kim’den Mavi Okyanusa Doğru
 9. Daniel H. Pink tarafından Drive
 10. Robert B. Cialdini’den İknanın Psikolojisi
  İş kitapları okunmaya değerdir çünkü girişimcilerin hatalardan ve tuzaklardan kaçınmalarına yardımcı olabilir ve onları iş konusunda daha bilgili ve hızlı hale getirebilir. Tüm dünyada ekonomilerin daraldığı pandemi sonrası bir ortamda, bize çözüm ve rehberlik sunan sessiz ve sadık bir danışmanı kim istemez ki? Üstelik çok uygun bir maliyetle…

Tüm kitapları tek seferde indirimli almak için tıklayın:

https://www.humanistkitap.com/baslangic-icin-10-harika-kitap

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.