İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Eğer daha çok dans etseydik dünya daha iyi bir yer olurdu!”

Son güncelleme tarihi 11 Mayıs 2023

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in özel bir partide arkadaşlarıyla dans ederken ve şarkı söylerken görüldüğü videonun basına sızdırılmasının ardından sosyal medyada kadınlar genç liderle dayanışma gösterdi. “Solidarity with Sanna” (Sanna ile dayanışma) etiketi ile açılan kampanyaya Fin kadınların yanı sıra dünyanın birçok yerinden kadınlar paylaştıkları videolarla destek verdi.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in bir partide arkadaşlarıyla dans ederken çekilen ve basına sızdırılan görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Söz konusu videonun ardından muhalefet partilerinin eleştirilerine maruz kalan Marin, kendisini “Yaşıtlarım gibi davrandım. Dans ettim ve şarkı söyledim. Bunlar tamamen yasal şeyler” diyerek savundu.

Kesinlikle uyuşturucu almadığını söyleyen Marin, özel bir videonun kamuyla paylaşılmasından üzüntü duyduğunu ama Finlandiya halkının iş ve eğlence arasında ayrım yapmayı anlayacağını belirtti.

“Bir aile yaşamım var, bir iş yaşamı var ve arkadaşlarımla geçirdiğim boş zamanlarım var. Benim yaşlarımdaki herkes gibi” diyen Marin davranışlarını değiştirmesi gerektiğini düşünmediğini de sözlerine ekledi: “Şimdiye kadar neysem o olmaya devam edeceğim ve umarım bu kabul edilir.”

Özellikle son dönemde iptal olan festivaller ve kızlı erkekli eğlencelerine yönelik eleştiriler ile eğlence kültürünün zarar gördüğü tartışılan ülkemizde, benzer bir durum bir kadın lider üzerinden yaşansa, nasıl geribildirimler alınırdı düşünmek bile zor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.